Małopolska: Polski przemysł kwitnie, praca dla 350 osób
Kopiuj tekst

Małopolska: Polski przemysł kwitnie, praca dla 350 osób

Produkcja przemysłowa w Małopolsce przyspieszyła na wiosnę, szczególnie w branży spożywczej i motoryzacyjnej. Efektem tego jest zwiększone zapotrzebowanie firm na pracowników produkcyjnych, którzy mogą liczyć na zatrudnienie nawet od zaraz.

Na dobre perspektywy znalezienia pracy w produkcji mogą liczyć szczególnie mieszkańcy Krakowa, Skawiny, Niepołomic oraz okolicznych miejscowości. Pracodawcy świadomi niedoboru rąk do pracy oraz konkurencyjnych ofert chętniej niż dotychczas uatrakcyjniają warunki zatrudnienia. Na zainteresowanych czeka umowa o pracę i dodatkowe benefity pozapłacowe.

W Małopolsce na zatrudnienie w przemyśle może liczyć nawet 350 osób, a dzięki dużemu zróżnicowaniu ogłoszeń kandydaci właściwie mogą przebierać w ofertach zatrudnienia. Obecnie agencja Manpower prowadzi rekrutację między innymi na stanowiska produkcyjne i magazynowe dla firmy MAN Trucks w Niepołomicach, gdzie pracownicy mogą zarobić nawet 4 500 zł brutto. Dla osób nieposiadających odpowiednich uprawnień pracodawca zapewnia bezpłatne szkolenie z obsługi wózka widłowego, suwnicy i żurawia. Zatrudnieni mogą liczyć także na bogaty pakiet dodatków pozapłacowych, między innymi dofinansowanie posiłków, prywatną opiekę medyczną i kartę uprawniającą do korzystania z obiektów sportowych. Praca odbywa się w systemie dwuzmianowym, od poniedziałku do piątku.

− W południowym regionie Polski firmy wchodzą w pełnię sezonu i coraz mocniej odczuwają silną presję związaną z realizacją planów produkcyjnych, co skutkuje poprawą oferty dla kandydatów. Tegoroczne spowolnienie zimowe było też krótsze niż w latach ubiegłych, co dobrze wróży na kolejne kwartały – mówi Bogdan Grabczyk, ekspert rynku pracy z agencji zatrudnienia Manpower. – Warunki pracy poprawiają się z miesiąca na miesiąc. Firmy podnoszą stawki godzinowe, wydłużają okres zatrudnienia oraz masowo przejmują pracowników tymczasowych na umowy bezpośrednie. Wprowadzają również programy motywacyjne dla pracowników, jak na przykład premie wydajnościowe i dodatki anty-absencyjne – dodaje ekspert.

Polska nadal pozostaje atrakcyjnym miejscem do lokowania zakładów produkcyjnych. Koszt zatrudnienia pracownika w naszym kraju na tle Europy jest atrakcyjny. Z drugiej strony sąsiedztwo z Niemcami sprawia, że przychylnym okiem patrzą na nas firmy, które chcą dystrybuować swoje produkty za naszą zachodnią granicę. Mimo problemów ze znalezieniem pracowników, koszty zatrudnienia i logistyki przemawiają na korzyść Polski.
Powiązane artykuły
Przyszłość pracy tymczasowej w Polsce

Praca tymczasowa była, jest i będzie, ponieważ daje firmom możliwość szybkiego reagowania na zmieniające się potrzeby biznesowe. Bez elastycznych form zatrudnienia polska gospodarka nie będzie mogła się rozwijać – mówią eksperci agencji zatrudnienia Manpower, w odpowiedzi na pojawiające się w mediach zapowiedzi o schyłku pracy tymczasowej w Polsce. O stabilność zatrudnienia nie muszą się również obawiać osoby obecnie pracujące w oparciu o ten model, co więcej bieżąca sytuacja na rynku daje im duży komfort pracy i lepsze warunki finansowe niż jeszcze rok temu.
Iwona Janas szefem marki Manpower na Europę

Z początkiem września Iwona Janas awansowała w strukturach europejskich ManpowerGroup. Została szefem marki Manpower na Europę. To dodatkowa funkcja Iwony Janas w organizacji, ponieważ w dalszym ciągu będzie zarządzać firmą ManpowerGroup w Polsce i w Rosji.
Nowa inwestycja na Dolnym Śląsku. Praca dla 500 osób

The Hut Group otwiera pod Wrocławiem nowoczesne centrum produkcyjno-logistyczne, w którym pracę znajdzie nawet 500 osób. Magazyn w Magnicach to pierwsza inwestycja firmy w Polsce i zapowiedź szerszego wejścia na rynek europejski.
Wakacyjne staże i praktyki kluczem do kariery?

Maj to ostatni dzwonek dla osób, które chciałyby podjąć wakacyjny staż lub praktyki. Pracodawcy liczą na to, że zaraz po sesji studenci zaczną rozglądać się za letnim zajęciem i będę gotowi do zasilenia rynku pracy. Z uwagi na niedobór pracowników ofert staży i praktyk szukać można dziś niemalże w każdej branży i w każdym dziale − począwszy od wsparcia produkcji, działu R&D, utrzymania ruchu, poprzez działy administracyjne jak księgowość, finanse, HR po wyspecjalizowane działy związane z inżynierią i branżą IT. O tym, dlaczego warto zdecydować się na wakacyjny staż lub praktyki, mówi ekspert agencji zatrudnienia Manpower.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.